- 75 mm Inner Diameter
- 160 mm Outer Diameter
- 37 mm Width
| Inch/Metric | Metric |
| Type | 4-Point |
| O.D. | 160 mm |
| Width | 37.000 mm |
| Static Load Rating [Max] | 204000 N |
| Radial Internal Clearance | C3 |
| Dynamic Load Rating | 229000 N |
| Corner Radius [Min] | 2.1 mm |
| Limiting Speed - Oil | 7600 rpm |
| I.D. | 75 mm |
| Weight | 8.267 LB |
| EAN or UPC | 4012801268271 |

