- 180 mm Inside Diameter
- 225 mm Outside Diameter
- 34 mm Width
| Corner Radius | 1.1 mm |
| Dynamic Load Rating | 340000 N |
| I.D. | 180 mm |
| O.D. | 225 mm |
| Limiting Speed - Oil | 1430 rpm |
| Bearing Type | Thrust |
| Static Load Rating | 1.3e+006 N |
| Weight | 9.24 LB |
| EAN or UPC | 4012802030914 |

