- 300 mm Inside Diameter
- 380 mm Outside Diameter
- 62 mm Width
| O.D. | 380 mm |
| Dynamic Load Rating | 1.07e+006 N |
| Static Load Rating | 4.5e+006 N |
| Limiting Speed - Oil | 840 rpm |
| Bearing Type | Thrust |
| Corner Radius | 2 mm |
| I.D. | 300 mm |
| Weight | 51.295 LB |
| EAN or UPC | 4012802426793 |

