- 110 mm Inside Diameter
- 160 mm Outside Diameter
- 38 mm Width
| I.D. | 110 mm |
| O.D. | 160 mm |
| Bearing Type | Thrust |
| Corner Radius | 1.1 mm |
| Dynamic Load Rating | 325000 N |
| Static Load Rating | 1.03e+006 N |
| Limiting Speed - Oil | 2150 rpm |
| Weight | 6.045 LB |
| EAN or UPC | 4012802031089 |

