- 190 mm Inside Diameter
- 270 mm Outside Diameter
- 62 mm Width
| Bearing Type | Thrust |
| Static Load Rating | 3e+006 N |
| O.D. | 270 mm |
| Dynamic Load Rating | 880000 N |
| Limiting Speed - Oil | 1250 rpm |
| I.D. | 190 mm |
| Corner Radius | 2 mm |
| Weight | 31.97 LB |
| EAN or UPC | 4012802416930 |
| Bearing Type | Thrust |
| Static Load Rating | 3e+006 N |
| O.D. | 270 mm |
| Dynamic Load Rating | 880000 N |
| Limiting Speed - Oil | 1250 rpm |
| I.D. | 190 mm |
| Corner Radius | 2 mm |
| Weight | 31.97 LB |
| EAN or UPC | 4012802416930 |