- 45 mm Inside Diameter
- 100 mm Outside Diameter
- 25 mm Width
| Limiting Speed - Oil | 4000 rpm |
| Bearing Type | Thrust |
| Corner Radius | 1.1 mm |
| Dynamic Load Rating | 154000 N |
| I.D. | 45 mm |
| O.D. | 100 mm |
| Static Load Rating | 560000 N |
| Weight | 2.772 LB |
| EAN or UPC | 4012802424218 |
| Limiting Speed - Oil | 4000 rpm |
| Bearing Type | Thrust |
| Corner Radius | 1.1 mm |
| Dynamic Load Rating | 154000 N |
| I.D. | 45 mm |
| O.D. | 100 mm |
| Static Load Rating | 560000 N |
| Weight | 2.772 LB |
| EAN or UPC | 4012802424218 |