- 35 mm Inside Diameter
- 68 mm Outside Diameter
- 20 mm Width
| Dynamic Load Rating | 80000 N |
| I.D. | 35 mm |
| Static Load Rating | 237000 N |
| Limiting Speed - Oil | 5700 rpm |
| Corner Radius | 1 mm |
| O.D. | 68 mm |
| Bearing Type | Thrust |
| Weight | 0.897 LB |
| EAN or UPC | 4012802031218 |
| Dynamic Load Rating | 80000 N |
| I.D. | 35 mm |
| Static Load Rating | 237000 N |
| Limiting Speed - Oil | 5700 rpm |
| Corner Radius | 1 mm |
| O.D. | 68 mm |
| Bearing Type | Thrust |
| Weight | 0.897 LB |
| EAN or UPC | 4012802031218 |