- 45 mm Inside Diameter
- 85 mm Outside Diameter
- 24 mm Width
| Bearing Type | Thrust |
| Dynamic Load Rating | 139000 N |
| O.D. | 85 mm |
| I.D. | 45 mm |
| Corner Radius | 1 mm |
| Static Load Rating | 445000 N |
| Limiting Speed - Oil | 4400 rpm |
| Weight | 1.623 LB |
| EAN or UPC | 4012802707557 |
| Bearing Type | Thrust |
| Dynamic Load Rating | 139000 N |
| O.D. | 85 mm |
| I.D. | 45 mm |
| Corner Radius | 1 mm |
| Static Load Rating | 445000 N |
| Limiting Speed - Oil | 4400 rpm |
| Weight | 1.623 LB |
| EAN or UPC | 4012802707557 |