- 55 mm Inside Diameter
- 105 mm Outside Diameter
- 30 mm Width
| Static Load Rating | 600000 N |
| Dynamic Load Rating | 184000 N |
| Bearing Type | Thrust |
| Limiting Speed - Oil | 3600 rpm |
| I.D. | 55 mm |
| O.D. | 105 mm |
| Corner Radius | 1.1 mm |
| Weight | 3.115 LB |
| EAN or UPC | 4012802692693 |
| Static Load Rating | 600000 N |
| Dynamic Load Rating | 184000 N |
| Bearing Type | Thrust |
| Limiting Speed - Oil | 3600 rpm |
| I.D. | 55 mm |
| O.D. | 105 mm |
| Corner Radius | 1.1 mm |
| Weight | 3.115 LB |
| EAN or UPC | 4012802692693 |