- 60 mm Inside Diameter
- 110 mm Outside Diameter
- 30 mm Width
| I.D. | 60 mm |
| Bearing Type | Thrust |
| Dynamic Load Rating | 197000 N |
| O.D. | 110 mm |
| Limiting Speed - Oil | 3400 rpm |
| Corner Radius | 1.1 mm |
| Static Load Rating | 670000 N |
| Weight | 3.326 LB |
| EAN or UPC | 4012802031249 |
| I.D. | 60 mm |
| Bearing Type | Thrust |
| Dynamic Load Rating | 197000 N |
| O.D. | 110 mm |
| Limiting Speed - Oil | 3400 rpm |
| Corner Radius | 1.1 mm |
| Static Load Rating | 670000 N |
| Weight | 3.326 LB |
| EAN or UPC | 4012802031249 |