- 200 mm Inside Diameter
- 400 mm Outside Diameter
- 122 mm Width
| I.D. | 200 mm |
| Dynamic Load Rating | 2.7e+006 N |
| Bearing Type | Thrust |
| Static Load Rating | 1.02e+007 N |
| O.D. | 400 mm |
| Limiting Speed - Oil | 960 rpm |
| Weight | 197.472 LB |
| EAN or UPC | 4012802415018 |
| I.D. | 200 mm |
| Dynamic Load Rating | 2.7e+006 N |
| Bearing Type | Thrust |
| Static Load Rating | 1.02e+007 N |
| O.D. | 400 mm |
| Limiting Speed - Oil | 960 rpm |
| Weight | 197.472 LB |
| EAN or UPC | 4012802415018 |