- 19.05 mm Inner Diameter
- 25.4 mm Outer Diameter
- 19.05 mm Width
| Inch/Metric | Metric |
| Dynamic Load Rating | 15400 N |
| Limiting Speed | 13100 rpm |
| Corner Radius [Min] | 0.6 mm |
| O.D. | 25.4 mm |
| I.D. | 19.05 mm |
| Outer Ring | Drawn Cup |
| Static Load Rating [Max] | 22100 N |
| Weight | 0.0 LB |
| EAN or UPC | 4012802667905 |

