- Self-Aligning Bearing
- 1.97 in Inner Diameter
- 3.54 in Outer Diameter
- 0.91 in Width
- Bearing Steel Material
| O.D. | 3.54 in, 90 mm |
| Width | 0.91 in, 23 mm |
| O.D. Type | Cylindrical |
| Bore Type | Cylindrical |
| Material | Bearing Steel |
| Outer Ring Width | 0.91 in, 23 mm |
| I.D. | 1.97 in, 50 mm |
| Inner Ring Width | 0.91 in, 23 mm |
| Bearing Type | Self-Aligning |
| Cage Material | Polyamide |
| Inch/Metric | Metric |
| Weight | 1.279 LB |
| EAN or UPC | 7316570648287 |

