- Radial Bearing Type
- Multi Rows
- 355.6 mm Inside Diameter
- 673.1 mm Outside Diameter
- 394.8 mm Width
| I.D. | 355.6 mm |
| O.D. | 673.1 mm |
| Outside Dia. | 673.1 mm |
| Bearing Type | Radial |
| Inch/Metric | Metric |
| Inside Dia. | 355.6 mm |
| Rows of Balls | Multi |
| Weight | 1138.73 LB |
| EAN or UPC | 7316571107790 |

