- Radial Bearing Type
- 25 mm Inside Diameter
- 38 mm Outside Diameter
- 20 mm Width
| Bearing Type | Radial |
| I.D. | 25 mm |
| Rows of Balls | 1 |
| O.D. | 38 mm |
| Bore Type | Round Bore |
| Inch/Metric | Metric |
| Weight | 0.173 LB |
| EAN or UPC | 7316573415831 |
| Bearing Type | Radial |
| I.D. | 25 mm |
| Rows of Balls | 1 |
| O.D. | 38 mm |
| Bore Type | Round Bore |
| Inch/Metric | Metric |
| Weight | 0.173 LB |
| EAN or UPC | 7316573415831 |