- Radial Bearing Type
- 28 mm Inside Diameter
- 42 mm Outside Diameter
- 20 mm Width
| Bearing Type | Radial |
| Rows of Balls | 1 |
| Bore Type | Round Bore |
| Inch/Metric | Metric |
| O.D. | 42 mm |
| I.D. | 28 mm |
| Weight | 0.217 LB |
| EAN or UPC | 7316573415848 |
| Bearing Type | Radial |
| Rows of Balls | 1 |
| Bore Type | Round Bore |
| Inch/Metric | Metric |
| O.D. | 42 mm |
| I.D. | 28 mm |
| Weight | 0.217 LB |
| EAN or UPC | 7316573415848 |