- SNW-138 Series Adapter Sleeve
- 6 15/16" Shaft Size
- Use w/22300K & 23200K Series Roller Bearings
compliances
- 0
| Oil Hole | w/o Oil Hole |
| Shaft Dia. | 6.9375 in |
| Lock Nut | AN38 |
| Bearing Series | 22300K Series, 23200K Series |
| Locking Device | W38 |
| Length | 6.456 in |
| Series | SNW-138 |
| Weight | 24.846 LB |
| EAN or UPC | 7316576672538 |

