- Series 192000 Single Cup
- 20" OD x 1 1/2" Wide
- 0.130" Maximum Housing Fillet Radius
- Standard Tolerance
| Material | Steel |
| Series | 192000 |
| Cone Width | N/A |
| K Factor | 1.096084 |
| Origin | Cups |
| Radial Rating | 37625.4 lbf |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.13 in |
| Enclosure | N/A |
| Cup Width | 1 1/2 in |
| Cup Type | Single Cup |
| O.D. | 20 in |
| I.D. | N/A |
| Bearing Type | Single Cup |
| Tolerance | Standard |
| O.D. Type | Straight |
| Weight | 20.59 LB |
| EAN or UPC | 53893507637 |

