- Tapered Roller Bearing
- 12.25 in Outside Diameter
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Assembly |
| I.D. | 2 5/8 in |
| Cup Width | 0.9375 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| O.D. | 4.4375 in |
| Rows of Balls | Single |
| Cone Width | 1.1875 in |
| Weight | 20.811 LB |
| EAN or UPC | 53893513423 |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Assembly |
| I.D. | 2 5/8 in |
| Cup Width | 0.9375 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| O.D. | 4.4375 in |
| Rows of Balls | Single |
| Cone Width | 1.1875 in |
| Weight | 20.811 LB |
| EAN or UPC | 53893513423 |