- Tapered Roller Bearing
- 2.5625 in Outside Diameter
| Cup Width | 3/4 in |
| O.D. | 4.3307 in |
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 0.293 LB |
| EAN or UPC | 53893206349 |
| Cup Width | 3/4 in |
| O.D. | 4.3307 in |
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 0.293 LB |
| EAN or UPC | 53893206349 |