- Series 26800 Single Cup
- 3 1/8" OD x 3/4" Wide
- 0.030" Maximum Housing Fillet Radius
- Precision Tolerance
| Origin | Cups |
| Cup Type | Single Cup |
| Material | Steel |
| Series | 26800 |
| I.D. | N/A |
| Bearing Type | Single Cup |
| Tolerance | Precision |
| O.D. Type | Straight |
| Cup Width | 3/4 in |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.03 in |
| Enclosure | N/A |
| O.D. | 3.125 in |
| Cone Width | N/A |
| Weight | 0.448 LB |
| EAN or UPC | 53893224640 |

