- Tapered Roller Bearing
- Cup Bearing Type
- 4.59 in Outer Diameter
- Single Row
- 0.929 in Cup Width
| Cup Width | 0.929 in |
| Outside Dia. | 4.59 in |
| Bearing Type | Cup |
| O.D. | 4.59 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Rows of Balls | Single |
| Weight | 1.128 LB |
| EAN or UPC | 53893270425 |

