- 40 mm ID x 90 mm OD x 25.25 mm Overall Width
- Class 2 (Standard) Tolerance
| Cup Width | 17 mm |
| O.D. | 90 mm |
| Cone/Cup | Cup/Cone |
| I.D. | 40 mm |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Cone Width | 23 mm |
| Weight | 1.635 LB |
| EAN or UPC | 53893804972 |
| Cup Width | 17 mm |
| O.D. | 90 mm |
| Cone/Cup | Cup/Cone |
| I.D. | 40 mm |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Cone Width | 23 mm |
| Weight | 1.635 LB |
| EAN or UPC | 53893804972 |