- 45 mm ID x 75 mm OD x 20 mm Overall Width
- Class 2 (Standard) Tolerance
| O.D. | 75 mm |
| Cup Width | 15.5 mm |
| Cone/Cup | Cup/Cone |
| Cone Width | 20 mm |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| I.D. | 45 mm |
| Weight | 0.839 LB |
| EAN or UPC | 53893804590 |
| O.D. | 75 mm |
| Cup Width | 15.5 mm |
| Cone/Cup | Cup/Cone |
| Cone Width | 20 mm |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| I.D. | 45 mm |
| Weight | 0.839 LB |
| EAN or UPC | 53893804590 |