- Tapered Roller Bearing
- 60 mm Inside Diameter
- 95 mm Outside Diameter
- 23 mm Cone Width
| Cone Width | 0.58 in |
| Rows of Balls | Single |
| Outside Dia. | 95 mm |
| Inside Dia. | 60 mm |
| Bearing Type | Assembly, Cone |
| Cup Width | 17.5 mm |
| I.D. | 1 1/16 in |
| Inch/Metric | Inch, Metric |
| O.D. | 95 mm |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 1.32 LB |
| EAN or UPC | 53893139548 |

