- Tapered Roller Bearing
- Assembly Bearing Type
- 340 mm Inner Diameter
- 460 mm Outer Diameter
- Single Row
| I.D. | 340 mm |
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Metric |
| Bearing Type | Assembly |
| Tolerance | Class K (Standard) |
| O.D. | 460 mm |
| Cone Width | 76 mm |
| Inside Dia. | 340 mm |
| Outside Dia. | 460 mm |
| Cup Width | 57 mm |
| Weight | 76.5 LB |
| EAN or UPC | 53893982342 |

