- Tapered Roller Bearing
- Assembly Bearing Type
- 150 mm Inner Diameter
- 225 mm Outer Diameter
- Single Row
| Inside Dia. | 150 mm |
| Tolerance | Class K (Standard) |
| Cone Width | 59 mm |
| Rows of Balls | Single |
| O.D. | 225 mm |
| I.D. | 150 mm |
| Bearing Type | Assembly |
| Inch/Metric | Metric |
| Cup Width | 46 mm |
| Outside Dia. | 225 mm |
| Weight | 17.692 LB |
| EAN or UPC | 53893139562 |

