- Tapered Roller Bearing
- 16.875 in Outside Diameter
| O.D. | 4.375 in |
| Cup Width | 1 3/16 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 51.39 LB |
| EAN or UPC | 53893603445 |
| O.D. | 4.375 in |
| Cup Width | 1 3/16 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 51.39 LB |
| EAN or UPC | 53893603445 |