- Tapered Roller Bearing
- 1.6875 in Inside Diameter
- 1.216 in Cone Width
| I.D. | 1 1/8 in |
| Rows of Balls | Single |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Bearing Type | Cone |
| Cone Width | 0.9478 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 1.139 LB |
| EAN or UPC | 53893129013 |
| I.D. | 1 1/8 in |
| Rows of Balls | Single |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Bearing Type | Cone |
| Cone Width | 0.9478 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 1.139 LB |
| EAN or UPC | 53893129013 |