- Series 385 Single Cup
- 4 1/8" OD x 7/8" Wide
- 0.030" Maximum Housing Fillet Radius
- Standard Tolerance
| Origin | Cups |
| Cup Type | Single Cup |
| Material | Steel |
| I.D. | N/A |
| Cone Width | N/A |
| O.D. | 4.125 in |
| Series | 385 |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.03 in |
| Cup Width | 7/8 in |
| Tolerance | Standard |
| Bearing Type | Single Cup |
| Enclosure | N/A |
| O.D. Type | Straight |
| Weight | 1.09 LB |
| EAN or UPC | 53893019352 |

