- Tapered Roller Bearing
- 1.4375 in Inside Diameter
- 0.933 in Cone Width
| Cup Width | 1 5/16 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| O.D. | 7.1875 in |
| Weight | 1.053 LB |
| EAN or UPC | 53893290621 |
| Cup Width | 1 5/16 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| O.D. | 7.1875 in |
| Weight | 1.053 LB |
| EAN or UPC | 53893290621 |