- Tapered Roller Bearing
- 2.3622 in Inside Diameter
- 1.142 in Cone Width
| O.D. | 5.25 in |
| Cone Width | 1.172 in |
| I.D. | 3 5/16 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Rows of Balls | Single |
| Cup Width | 0.875 in |
| Bearing Type | Assembly |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 2.302 LB |
| EAN or UPC | 53893039121 |

