- Tapered Roller Bearing
- 5.25 in Inside Diameter
- 1.5625 in Cone Width
| Bearing Type | Assembly |
| I.D. | 2 in |
| Rows of Balls | Single |
| O.D. | 4.25 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Cone Width | 1.455 in |
| Cup Width | 1 1/8 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Weight | 5.203 LB |
| EAN or UPC | 53893311357 |

