- Tapered Roller Bearing
- 3.875 in Outside Diameter
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| O.D. | 4.75 in |
| Cup Width | 1 1/4 in |
| Weight | 1.029 LB |
| EAN or UPC | 53893328836 |
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| O.D. | 4.75 in |
| Cup Width | 1 1/4 in |
| Weight | 1.029 LB |
| EAN or UPC | 53893328836 |