- Tapered Roller Bearing
- 5.5 in Outside Diameter
| I.D. | 1 5/8 in |
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Cone |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Cone Width | 1.1563 in |
| Weight | 1.823 LB |
| EAN or UPC | 53893059877 |
| I.D. | 1 5/8 in |
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Cone |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Cone Width | 1.1563 in |
| Weight | 1.823 LB |
| EAN or UPC | 53893059877 |