- Tapered Roller Bearing
- 2.25 in Inside Diameter
- 1.625 in Cone Width
| I.D. | 3 1/2 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Cone Width | 1.5625 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Bearing Type | Cone |
| Weight | 4.243 LB |
| EAN or UPC | 53893071428 |
| I.D. | 3 1/2 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Cone Width | 1.5625 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Bearing Type | Cone |
| Weight | 4.243 LB |
| EAN or UPC | 53893071428 |