- Tapered Roller Bearing
- 3 in Inside Diameter
- 2.1693 in Cone Width
| Bearing Type | Cone |
| Cone Width | 1.291 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Rows of Balls | Single |
| I.D. | 2 3/16 in |
| Weight | 7.765 LB |
| EAN or UPC | 53893149462 |
| Bearing Type | Cone |
| Cone Width | 1.291 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Rows of Balls | Single |
| I.D. | 2 3/16 in |
| Weight | 7.765 LB |
| EAN or UPC | 53893149462 |