- Timken TDO assembly
- consists of 2-67388 cone, 1-67322D cup and 1 -X1S-67388 spacer .024" E.P.
- Standard Tolerance
| Tolerance | Standard |
| Series | 67300 |
| I.D. | 5 in |
| O.D. | 7.75 in |
| Static Load Rating [Max] | 281000 lbf |
| K Factor | 1.7 |
| End Play | 0.024 in |
| Assembly | TDO |
| Weight | 24.289 LB |
| EAN or UPC | 53893363738 |

