- Timken TDO assembly
- consists of 2-67389 cone, 1-67322D cup and 1 -X1S-67389 spacer .016" E.P.
- Standard Tolerance
| Series | 67300 |
| I.D. | 5.13 in |
| End Play | 0.016 in |
| O.D. | 7.75 in |
| Assembly | TDO |
| Static Load Rating [Max] | 281000 lbf |
| Tolerance | Standard |
| K Factor | 1.7 |
| Weight | 23.951 LB |
| EAN or UPC | 53893364605 |

