- Timken TDO assembly
- consists of 2-67780 cone, 1-67720CD cup and 1 -X1S-67780 spacer .020" E.P.
- Standard Tolerance
| End Play | 0.02 in |
| I.D. | 6 1/2 in |
| O.D. | 9.75 in |
| K Factor | 1.33 |
| Tolerance | Standard |
| Assembly | TDO |
| Static Load Rating [Max] | 350000 lbf |
| Series | 67700 |
| Weight | 39.106 LB |
| EAN or UPC | 53893369044 |

