- Timken TDO assembly
- consists of 2-67883 cone, 1-67820CD cup and 1 -X1S-67883 spacer .016" E.P.
- Standard Tolerance
| O.D. | 10.5 in |
| Static Load Rating [Max] | 375000 lbf |
| Assembly | TDO |
| Series | 67800 |
| End Play | 0.016 in |
| I.D. | 7 1/4 in |
| Tolerance | Standard |
| K Factor | 1.22 |
| Weight | 41.551 LB |
| EAN or UPC | 53893373287 |

