- Tapered Roller Bearing
- 4.531 in Inside Diameter
- 1.9375 in Cone Width
| I.D. | 4 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Cone Width | 1 5/8 in |
| O.D. | 6.625 in |
| Cup Width | 1 3/16 in |
| Rows of Balls | Single |
| Bearing Type | Assembly |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 7.081 LB |
| EAN or UPC | 53893384061 |

