- Tapered Roller Bearing
- 9.5 in Inside Diameter
- 2.0625 in Cone Width
| Cone Width | 2.1693 in |
| Cup Width | 1.6875 in |
| Inch/Metric | Inch |
| I.D. | 3 1/2 in |
| Rows of Balls | Single |
| O.D. | 6.375 in |
| Bearing Type | Assembly |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 15.066 LB |
| EAN or UPC | 53893154176 |

