- Timken TDO assembly
- consists of 2-861 cone, 1-854D cup and 1 -X3S-861 spacer .008" E.P.
- Precision Tolerance
| Series | 855 |
| End Play | 0.008 in |
| Tolerance | Precision |
| I.D. | 4 in |
| K Factor | 1.74 |
| Assembly | TDO |
| Static Load Rating [Max] | 283000 lbf |
| O.D. | 7.5 in |
| Weight | 33.233 LB |
| EAN or UPC | 53893096728 |

