- Tapered Roller Bearing
- 17.5 in Outside Diameter
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| O.D. | 2.6875 in |
| Cup Width | 11/16 in |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Weight | 47.15 LB |
| EAN or UPC | 53893709147 |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| O.D. | 2.6875 in |
| Cup Width | 11/16 in |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Weight | 47.15 LB |
| EAN or UPC | 53893709147 |