| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| I.D. | 2.5 in |
| Bearing Type | Cone |
| Cone Width | 1.8125 in |
| Weight | 12.64 LB |
| EAN or UPC | 53893100951 |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| I.D. | 2.5 in |
| Bearing Type | Cone |
| Cone Width | 1.8125 in |
| Weight | 12.64 LB |
| EAN or UPC | 53893100951 |