- Timken TDO assembly
- consists of 2-94575 cone, 1-95927CD cup and 1 -X1S-95475 spacer .016" E.P.
- Standard Tolerance
| Tolerance | Standard |
| Assembly | TDO |
| K Factor | 1.58 |
| End Play | 0.016 in |
| Series | 94000 |
| Static Load Rating [Max] | 483000 lbf |
| I.D. | 4 3/4 in |
| O.D. | 9.25 in |
| Weight | 55.247 LB |
| EAN or UPC | 53893449951 |

