- Tapered Roller Bearing
- 5 in Inside Diameter
- 2.5 in Cone Width
| Bearing Type | Assembly |
| Tolerance | Class 4 (Standard) |
| Cone Width | 1.8125 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Rows of Balls | Single |
| Cup Width | 1.25 in |
| I.D. | 3 in |
| O.D. | 6.375 in |
| Weight | 15.983 LB |
| EAN or UPC | 53893450391 |

