- Tapered Roller Bearing
- 9.25 in Outside Diameter
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| I.D. | 4 in |
| Bearing Type | Assembly |
| Cone Width | 1.89 in |
| O.D. | 7.125 in |
| Cup Width | 1 1/2 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 8.895 LB |
| EAN or UPC | 53893453194 |
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| I.D. | 4 in |
| Bearing Type | Assembly |
| Cone Width | 1.89 in |
| O.D. | 7.125 in |
| Cup Width | 1 1/2 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 8.895 LB |
| EAN or UPC | 53893453194 |