- Timken TDO assembly
- consists of 2-99600 cone, 1-99102CD cup and 1 -X7S-99600 spacer .012" E.P.
- Standard Tolerance
| Series | 99000 |
| End Play | 0.012 in |
| O.D. | 10 in |
| Static Load Rating [Max] | 462000 lbf |
| Assembly | TDO |
| I.D. | 6 in |
| Tolerance | Standard |
| K Factor | 1.43 |
| Weight | 56.889 LB |
| EAN or UPC | 53893463087 |

